Ilúvë
Nožík je celkovo dlhý 23,5 cm, z čoho čepeľ meria 11,5 cm, ktorá je hrubá necelé 4 mm.

Čepeľ je kovaná z oroshigane ( http://jakubpetras.sk/oroshigane1.html), lastnoručne nauhličeného zvárkového železa z Kostolnického potoka, ktoré sme pretavili cez drevené uhlie. Železo pochádzalo z nápravy starého voza a vytavená huba bola prekovaná na šlapacej vyhni priamo v mieste tavby, v blízkosti vyššie zmieneného potoka.
Čepeľ je parciálne kalená do vody a línia kalenia je výrazná a veľmi osobitá, ako to už u tejto ocele býva.

Na rukoväti je použité drevo svíbu krvavého z pozemku, na ktorom sa uskutočnila tavba ocele. Záštita je zo zvárky starého voza, tiež z neďalekého kostolnického potoka. Meď je zo zrušenej fabriky ZVL, ktorá v Skalici pôsobila za čias komunizmu, prúžok kože z neďalekého garbiarstva v Otrokoviciach a nít z kováčskej firmy z Hovoran.

Puzdro je škandinávskeho typu, ručne šité s drevenou vložkou z brezového dreva z našej záhrady. Koža pochádza z vyššie zmieneného garbiarstva. Zdobenie zobrazuje list a plod oskoruše, pre mňa osbone to je symbol Bielych Karpát, z ktorých lona pochádza takmer všetok materiál celého noža. Puzdro je napustené zmesou oleja a hrdze zo zvárky starého voza.